O Nas

Jesteśmy grupą instruktorów zrzeszonych w organizacji DEFENDO ALLIANCE propagującej i nauczającej SCANDINAVIAN DEFENDO – systemu walki ulicznej stworzonego przez Jyrki Saario.

Jyrki Saario był pionierem Muay Thai w Skandynawii (od lat 70­tych w sumie 13 lat spędził w Tajlandii), jest expertem Krav Maga (Expert level 2 – dyplom instruktorski otrzymał od samego Imiego Lichtenfelda), posiada 5.dan kick­boxing (WAKO), jest najwyższej klasy trenerem boksu w Szwedzkiej Federacji Boksu oraz instruktorem Kapap, Wing­Tsun i Karate. Był współorganizatorem pierwszych zawodów typu submission fighting w Szwecji. Jego otoczenie określa go mianem „naukowca ulicznej walki”, człowieka, który łączy w sobie mistrza walki, historyka i specjalistę od psychologii stresu.

Oferujemy unikalny system treningowy, który pozwala na sprawdzenie swoich możliwości i ograniczeń. DEFENDO zawiera 65, starannie wyselekcjonowanych technik, podzielonych na sześć poziomów, a każdy z nich koncentruje się na różnych aspektach samoobrony.

Hard Target

Na tym poziomie opanujesz niezbędne podstawy w zakresie technik walki, które będą wykorzystywane w kolejnych poziomach i pozwolą się obronić przed typowymi najczęściej występującymi atakami. Jest to pierwszy z sześciu poziomów. W zakresie przygotowania mentalnego uczy nastawienia „nigdy się nie poddawaj”. Treningi wzmacniają ciało i w bezpieczny sposób budują solidne fundamenty.

Combat Tech

Kolejne trzy poziomy są bardzo zorientowane na technikę i dążą do zwiększenia szybkości Twoich technik i poprawy umiejętności w zakresie samoobrony. Na tych poziomach nieustannie będą doskonalone umiejętności nabyte w HARD TARGET (przygotowanie fizyczne i mentalne). Nauczysz się bronić przed różnego rodzaju chwytami, duszeniami, a także opanujesz podstawy walki obronnej w parterze.

S.T.A.R.

Są to dwa ostatnie poziomy. Główny nacisk został położony na obronę przed zagrożeniem niebezpiecznymi narzędziami (kij, nóż, broń palna). Symulacje zbliżone do rzeczywistych sytuacji znacznie poprawią Twoje umiejętności. Jest to program szkoleniowy ukierunkowany na bardzo zaawansowane aspekty taktyczne. Nasze treningi przeznaczone są dla osób, które nie ćwiczyły do tej pory, dla osób ćwiczących inne systemy walki (sporty lub sztuki walki).

Szkolenia prowadzi starannie wyselekcjonowana kadra instruktorska, której członkowie na co dzień dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ze studentami. Treningi prowadzone są w przyjaznej atmosferze. Jednocześnie stopniowo podnoszona „poprzeczka” tworzy motywującą presję fizyczną i mentalną, aby zajęcia stanowiły dla uczestników coraz większe wyzwanie.

Aktywnie współpracujemy z: www.defendo.pl oraz www.defendoalliance.com